3 відгуків
+380 (96) 887-49-86

Планування кухні від А до Я

Планування кухні від А до Я

Планування кухні — справа не з простих. Адже потрібно визначитися з відповідними розмірами елементів гарнітура, продумати розташування меблів і техніки так, щоб усе було під рукою. Важливий і загальний стиль приміщення для приготування їжі — у ньому маютьпанувати затишок і гармонія.
На що потрібно звернути увагу під час проєктування кухні?
1. Розмір приміщення.
Від площі кухні залежить, як і де будуть розміщені гарнітур, меблі, техніка. Визначтеся, уздовж якої стіни розташувати меблі, і зробіть виміри довжини стіни, а також витичних елементів (труб, підвіконня, батареї). Особливу увагу приділіть вимірюванню параметрів вікна.
Продумайте, які розміри та відділи має мати кухонний гарнітур, як розмістити його в робочому просторі оптимально. Бажано скласти для себе схематичний план майбутньої кухні.
2. Тип планування.
Планування буває лінійне, дворядне, кутове, П-подібне, Карибське та острівне. Якщо ширина приміщення становить 180 см і більше, підійде лінійне планування, якщо від 240 см — паралельна. Острівне розставлення підходить кухням площею від 16м2, а П-подібна –10-12 м2. Кутова гарна тим, що можна зручно розмістити стіл або барну стійку, проте найкраще вона має в кімнатах площею 8-10 м2.
3. Тип каркаса.
Він може бути збірним або клейовим. Перший являє собою окремі панелі, які представник магазину збирає вдома в замовника за допомогою різних пристосувань: гвинтів, шурупів, стяжок... Другий клеїться на виробництві та доставляється на об'єкт як готові модулі.
4. Рівень розміщення полиць і ящиків.
Розрізняють 4 зони розміщення кухонного обладнання: дуже низьку, низьку, середню та високу. Кожна господиня сама вирішує, який варіант для неї оптимальний, але краще, якщо їй не доведеться тягнутися вгору або нахилятися за кожним девайсом.
5. Функціонал.
Є різні системи зберігання каструль, сковорідок, приладів і посуду. Для дрібного кухонного начиння підходить карусель або розділені на комірки ящики. Для великих приладів і девайсів — кутові металеві конструкції.
Можна замовити кухню з передбаченим місцем для техніки — телевізора, мікрохвильової плити, тостера тощо. Це модно та практично.
6. Материалы.
Каркаси кухонь, навіть дорогих, виготовляються з ДСП. Однак відомі виробники використовують деревно-стружкові плити поліпшеної якості. Корпуси конструюють із ДСП, МДФ, мультиплексу, дерев'яного масиву.
Під час виготовлення фасадів застосовується ДСП із покриттям із ламінату або меламіну, МДФ, складане дерево та навіть метал.
Для облицювання найчастіше використовуються шпони, ламінат і меламін.
Стільниця може бути з керамічного пилу, МДФ, неіржавкої сталі, скла тощо. Не варто віддавати перевагу варіантам із мармуру та граніту, оскільки цей матеріал легко пошкоджується.
7. Стиль.
Спокійний, стриманий дизайн актуальний завжди, а ось експресивний і авангардний швидко пристібається. В оформленні кухні не доречні насичені тони, проте вибір колірної палітри залежить від задуму та обраного стилю.
Безліч варіантів ви знайдете в нашому каталоге кухонь.
8. Техніка безпеки.
Під час планування кухні обов'язково враховується розташування розеток, раковини та вікон. Бажано, щоб у кімнаті для приготування їжі не було довгих кабелів. Обов'язково ознайомтеся з вимогами до техніки безпеки.
Хочете спланувати ідеальну кухню? Тоді ці поради допоможуть вам. Якщо хочете проконсультуватися докладніше, телефонуйте!
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner